درباره ما

يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸

«پیشاران» در فارسی کهن به معنای «نسخه» است. کاغذ یا پیش‌نویسی که پزشک برای درمان بیمار روی آن دارو تجویز کرده است.
در سال 1379 گروهی خوش‌فکر از دانشجویان داروسازی دانشگاه شهید بهشتی نشریه‌ای با محتوای علمی/ فرهنگی و ساختاری منعطف منتشر کردند که طی چندسال‌ به یکی از معتبرترین و پویا‌ترین نشریات در این عرصه تبدیل شد.
«پیشاران» اما برای ما دانشجویان و فارغ‌التحصیلان داروسازی شهید بهشتی، همواره فراتر از یک نشریۀ صِرف بوده؛ چراکه آن را مجالی برای لذت‌ از یادگیری، کاوش و کنکاش در دنیای داروسازی یافته‌ایم.
مدتی پس از فارغ‌التحصیلی، درحدود دو سال پیش، هنگامی که ایده اولیۀ ایجاد وبگاه و صفحۀ اینستاگرام با محتوای سلامت برای‌مان به وجود آمد، هدف و شالودۀ اصلی‌اش یعنی «آموختن»، ما را به انتخابِ عنوانی درخور و شایسته برای آن سوق داد و از این‌رو آن را «پیشاران» نام نهادیم.
سرانجام درجهت انگیزه‌بخشی به عموم شهروندان برای جست‌وجو و رفع کاستی‌های اطلاعاتی در این زمینه و ارائۀ اطلاعات معتبر و روزآمد در حوزه سلامت، وبگاه و صفحۀ اینستاگرامِ «پیشاران» شکل گرفت. سپس تصمیم برآن شد تا افزون بر این، به‌منظور دسترسی سریع و آسان به محصولات و کالاهای حوزۀ سلامت و راهنمایی‌های مربوط به آنها نیز در پیشران تمهیدی اندیشیده شود.
و اینگونه تیم پیشاران، جمعی از داروسازانِ جوان، در تلاش برای ارتقاء دانشِ سلامت، تسهیل دسترسی به کالاهای بهداشتی و بهبود ارائه راهنمایی جهت انتخابِ محصولات شروع به کار کرد.
صفحه اینستاگرامِ «پیشاران» به توضیح دربارۀ موضوعاتِ روز در حوزه سلامت می‌پردازد.
مجله و فروشگاه دو بخش اصلی وبگاه پیشاران هستند. «مجله پیشاران» برآن است تا مطالب درستِ علمیِ به‌دست‌آمده از منابعِ  به‌روز و قابل اعتماد جامعه پزشکی و داروسازی را به زبانی ساده و گویا در اختیار شما قرار دهد. «فروشگاه پیشاران» وابسته به داروخانه شبانه روزی دکتر نغمه سعیدی واقع در کرج می‌باشد که تلاش می‌کند کلیه محصولات داروخانه‌ای مجاز و دارای تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به جزء دارو و اقلامی که نیاز به نسخه و تجویز پزشک دارند و باید زیر نظر دکتر داروساز تحویل بیمار گردند در وبسایت خود ارائه می‌دهد. این کالاها به طور کلی شامل محصولات مراقبت از پوست ومو، محصولات و لوازم بهداشتی و آرایشی، مکمل‌های تغذیه‌ای و ورزشی، داروهای گیاهی لوازم مرتبط با مادر و کودک از جمله شیرخشک و غذای کودک، فرآورده‌های طبیعی و سنتی و ملزومات پزشکیِ دارای مجوز از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت را با کیفیت مطلوب و در اسرع وقت به دست مصرف‌کنندگان برساند. «پیشاران» مصمم است با رعایت حقوق بیماران، مطابق با قوانین و مقررات سازمان غذا و دارو، با بهره‌گیری از فناوری برتر و به پشتوانۀ خلاقیت و نوآوری، در راستای بهبود خدمات‌رسانیِ اینترنتی در حوزه سلامت شهروندان میهن‌مان گام بردارد.